برای اولین بار در کشور مکان دقیق بیش از 3500 دوربین کنترل سرعت در تمامی شهرها و جاده های کشور به نسخه جدید نرم افزار اضافه گشته تا از این طریق کاربران گرامی بتوانند نسبت به کاهش سرعت خود در مسیر، قبل از رسیدن به هر یک از این دوربین های کنترل سرعت اقدام نمایند.
برای اولین بار در کشور سعی شده است تا در تمامی شهرهای کشور ساختمان ها به صورت سه بعدی در نرم افزار نمایش داده شوند.
هنگام مسیر یابی، شما را از ابتدای مسیر به صورت صوتی و تصویری تا رسیدن به مقصد راهنمایی می کند. یکی از قابلیت های جدید این نرم افزار راهنمایی تصویر در تصویر (PIP) می باشد که این قابلیت کمک شایانی در هنگام رانندگی به شما خواهد کرد.
امکان انتخاب 25 زبان مختلف دنیا(فارسی، انگلیسی، ترکی، فرانسوی و . . .) در هنگام راهنمایی صوتی و همچنین زبان منوها
این نرم افزار حاوی اطلاعات بیش از 350000 اماکن مهم در تمامی شهرها اعم از رستوران ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها،فست فودها، جایگاه های سوخت، بیمارستان ها، مساجد، حسینیه ها، سینماها، پارکها، مراکز فرهنگی، آتش نشانی ها، ایستگاه های پلیس
فعال سازی این قابلیت جدید، به راننده در هنگام رانندگی با سرعت بالاتر از حد مجاز اعلان اخطار صوتی و تصویری می نماید تا راننده سرعت خود را تا حد مجاز کاهش دهد.
با استفاده از این قابلیت قبل از مسیر یابی نرم افزار کاربرد در خصوص داشتن آرم طرح ترافیک سوال می کند. اگر کاربر گزینه بلی را انتخاب کند نرم افزار با در نظر گرفتن محدوده طرح ترافیک شروع به مسیریابی می کند، در غیر این صورت نرم افزار بر اساس مسیریابی خارج از محدوده طرح ترافیک به مسیریابی ادامه می دهد.
این قابلیت میزان حداکثر سرعت مجاز را در تمامی خیابان ها با کاربر نشان خواهد داد و در صورت افزایش سرعت به بیش از سرعت مجاز نرم افزار شروع به اعلام اخطار در خصوص کاهش سرعت خواهد نمود.
در هنگام پیشنهاد مسیر، تمامی پارامترها از جمله مسیرهای یکطرفه، دو طرفه و ورود ممنوع را مورد بررسی قرار خواهد داد تا کاربران بدون خطا و با کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر خود برسند.
نسخه کنونی شامل نقشه بیش از 220 شهر از شهرهای کشور بوده که همگی به روز می باشد. برخی از نقشه های موجود در این نرم افزار عبارتند از تهران، کرج، مشهد، اربیل، ارومیه، تبریز، آمل، ساری، شیراز، کیش، اهوار، اصفهان، قم، یزد، لاهیجان، رشت، ساری، پرند، شهریار و . . . شایان ذکر است به زودی نقشه تمامی شهرهای کشور بعلاوه پوشش کلی جاده های خاج شهری به نقشه ها اضافه خواهد شد.
امکان انتخاب نوع مسیریابی بر اساس کوتاه ترین مسیر و یا سریع ترین مسیر
این قابلیت در جهت حفظ جان کاربران طراحی گردیده است به نحوی که، شما قبل از حرکت می بایست مقصد را برای نرم افزار تعیین بنمایید و بعد شروع به حرکت نمایید، در زمان حرکت منوهای نرم افزار غیر فعال خواهند شد تا بدین شکا راننده در هنگام رانندگی تمرکز خود را جهت کار با نرم افزار از دست ندهدکه این امکان خود امکان وقوع تصادف در هنگام رانندگی را کاهش خواهد داد
با استفاده از این امکان می توانید در حین رانندگی از نرم افزار بخاهید تا نزدیکترین نقطه مهم (پمپ بنزین و یا ...) را نسبت به موقعیتی کنونی شما پیدا و شما را تا رسیدن به آنجا راهنمایی کند.
امکان ارتباط با حداقل 12 ماهواره GPS، که این خود باعث بالا رفتن دقت نرم افزار برای مسیریابی و موقعیت نمایی خواهد شد.
با استفاده از این امکان می توان مسیر های برون شهری فرعی را که بر روی نقشه موجود نمی باشند را ضبط و بر روی نقشه اضافه نمایید که در مسیریابی های بعدی بتوان از آن استفاده نمود.
با استفاده از ایم امکان کاربران می توانند تنظیمات نمایش نقشه را (رنگ خیابانها، اتوبان ها و . . . ) را به هر رنگی که مورد علاقه شان باشد تغییر دهند.
یکی دیگر از امکانات جدید قبله نما می باشد؛ کاربران گرامی می توانند با استفاده از این قابلیت جدید و با دقت بالا نیازهای خود را بر طرف نمایند.
امکان اضافه/حذف نقاط مورد علاقه و یا منزل (Home) بر روی نقشه و همچنین امکان تعریف هر یک به عنوان مقصد
امکان شبیه سازی مسیر در اماکنی که سیگنال دریافتی ضعیف و یا به طور کلی وجود ندارد(هر جای مسقف مانند داخل منزل،داخل تونل. . .)
امکان انتخاب دید 2 بعدی و یا 3 بعدی نسبت به نقشه
شما می توانید با استفاده از این قابلیت مقصد خود را با استفاده از مختصات جغرافیایی(طول و عرض جغرافیایی) برای نرم افزار تعیین نمایید. نرم افزار با توجه به مختصات نقطه وارد شده شما را تا رسیدن به آن نقطه به صورت صوتی و تصویری راهنمایی خواهد نمود.
یکی دیگر از امکانات جدید جستجوی سریع می باشد. با استفاده از این گزینه می توان در یک مرحله . در کمترین زمان ممکن یک خیابان و یا یک نقطه را نسبت به موقعیت مکانی کاربر جستجو نمود.
برای نخستین بار، به این نسخه امکان جستجو بر اسا پنج رقم اول کدپستی در کلانشهرها اضافه گردیده است.، با استفاده از این امکان، کاربران قادر خواهند بود به جای وارد نمودن نام شهر، فقط با وارد کردن پنج رقم از کدپستی، محدوده ای را که نقطه مورد نظر در آن واقع شده است مشاهده نموده و به راحتی نقطه ای را به عنوان مقصد در آن محدوده برای نرم افزار مشخص نماید. که این روش جدید جستجو خود به طور فزاینده ای موجب بالا رفتن دقت و سرعت در تعیین مقصد شده است.
با توجه به استقبال بی نظیرهموطنان آذری نسبت به اضافه نمودن زبان آذری به این نسخه از نرم افزار در قسمت منوها و همچنین جهت راهنمایی صوتی کاربران علاوه بر زبان فارسی و انگلیسی اقدام نموده است.